favorites basket
user
Празник на СветлинатаМария Русева, снимки Добрин Кашавелов / 16 юни 2021

Нарисувай мечтите си! С метода нейрографика препрограмираме живота си

Потопете се в магията на 19 юни по време на „Празника на светлината”

Нарисувай мечтите си! С метода нейрографика препрограмираме живота си
Приятели, на 19 юни Списание 8 организира „Празник на Светлината“!

ПРОГРАМА
Кога: 19 юни – от 10 ч. до 22 ч.
Къде: София, Южен парк 2
Вход: Свободен
Вижте тук слънчевите участници. Очакваме ви там!

На 19 юни ще можете да се запознаете отблизо с нейрографиката и дори самите вие да направите първите си крачки в тази вълшебна техника.
 
Често чуваме, че не съществува магическа пръчка, която да решава проблемите или да прави желанията ни реалност. Все ни се повтаря как животът работи по установени принципи и механизми, въртящи се около съотношението положени усилия – резултат. Единици са тези, които вярват, че могат да сбъднат всяка своя мечта. Но вълшебна пръчка съществува, а вълшебник може да стане всеки от нас. Е, пръчицата е маркер и цветни моливи, но чудесата са като в истинска приказка. Магията, в която ще се потопим, се нарича нейрографика.

Нейрографиката е дълбок психологически метод за общуване на човека със самия себе си. Това е път, по който убеждаваш мозъка си, че нещото, което желаеш, е възможно“ – въвежда ни инструкторът по нейрографика Инеса Попова, а в очите є гори онзи плам на човек, открил онова, което е създаден да прави от сърце и душа. Инеса има две висши образования, психология и журналистика. Работи 17 г. в БНР, после в голяма компания, но нейрографиката обединява всичко, което обича и може да сподели с другите.

Методът попада в живота `и наглед случайно, тя веднага се запалва, след което се записва на обучение директно за инструктор, и то при самия създател на метода, Павел Пискарьов, в Санкт Петербург.
 „Тези дни са най-хубавите в моя живот. 380 души рисувахме в огромна зала от 10 до 20 ч. в продължение на 15 дни. Колкото повече рисувахме, толкова повече откривахме за себе си“ – спомня си Инеса.

Открита в небесата

Павел Михайлович Пискарьов е професор, има докторантури по философия и психология. Той е също така архитект и художник, основател на Института по психология на творчеството в Санкт Петербург. През 2004 г. проф. Пискарьов пътувал със самолет по маршрута Домодедово – Москва – Израел. Въпреки изключителната си кариера на психолог, по това време той не живеел спокойно. По време на полета се унася и „вижда“ изписана думата „нейрографика“ (на бълг. език неврографика). Когато каца, опитва да открие значението є, но разбира, че тя не съществува в нито един език. Анализирайки съставните части „нейро“ и „графика“, изведнъж го осенява мисълта, че именно той ще е човекът, който ще предаде този целебен метод на света. Вдъхновен, разработва стройна система за „рисуване на мисленето“, която изпробва най-напред със себе си и патентова невролинията (Линия на Пискарьов). Методът много бързо се разпространява по света в помощ на хората.


Всеки го може

Нейрографиката е комплексна наука, изискваща постоянство и неуморен труд, но в същото време е много достъпна. Всеки може да я разбере, без да е художник. Нужни са лист, черен маркер и цветни моливи. Азбуката на нейрографиката се състои от четири елемента – фигурите правоъгълник, квадрат и кръг, както и т. нар. невролиния. Всяка фигура е символ с конкретно значение и цел в живота и мисълта ни, от нас се иска да ги разбираме и прилагаме в своя полза. „Квадратът е сигурността. Ние всичко искаме да ни е стабилно – работа, любов, здраве. Но силата на природата е във вечната промяна разяснява ни Инеса и продължава:
Триъгълникът е върхът на стрелата – действието, посоката. Силата, която ще ти даде да осъществиш целта. Кръгът е съвършенството, цикълът, завършеността. Колкото до правоъгълника, човекът е единственото същество, което създава такива форми. Тях ги измисля мозъкът ни, защото иска всичко да вкара в рамка, да му е стабилно. Но вкараш ли нещо в рамка, го обричаш на гибел, защото му отнемаш възможността да се трансформира и развива.“

… И чудото се случва

„Ако искаш нещо да постигнеш, трябва да му дадеш посока – убедена е Инеса. Когато вървиш по стъпките на метода, определяш темата, правиш композицията, премахваш напрежението между линиите, интегрираш своята тема (мечта, цел, идея) в огромния ареал от енергия. После започва архетипирането – нанасянето на цветове. В този етап от процеса започваш да усещаш, че не си сам. В техниката се използват т. нар. „линии на полето“. Те са там, за да символизират невидимите същества и светли сили, които ни направляват.“


Тръгни в неочаквана посока

Невролинията се рисува по следния начин – чертаеш свободна линия и там, където усетиш, че ръката ти „иска да върви“ нанякъде, я караш да се движи в друга посока. Това е линия, която не се повтаря в нито един свой участък и върви там, където не я очакваш. Рисувайки своята невролиния, човек активира определени центрове в подкорието на мозъка. Когато те са активни, се свързват и образуват невронна мрежа. Тогава ние влизаме в съприкосновение със себе си и творим нови реалности.


Свобода, радост и пресътворение

Методът е уникален, защото можем да го прилагаме както за себе си, така и за друг човек или за взаимоотношенията си с него. И няма опасност да навредиш. Имаш възможност да трансформираш дълбоки родови програми, да решаваш проблемите си, независимо какви – здраве, професия, творчество, финанси. Процесът е изключително индивидуален. Докато рисуваш, трябва да слушаш тялото си потиш ли се, студено ли ти е, трепериш ли. Тялото на човек първо си спомня и да дава сигнали. Техниката изкарва на повърхността всички прегради в усещания, чувства и мисли.
„Удивителни неща се случиха, които не съм способна да постигна без този метод. Това, което програмирах, за което рисувах, то се случи – отлаган и сложен ремонт, пътувания, взаимоотношенията ми с хората развълнувано ни споделя Инеса.
Няма ограничения в темите, за които може да се рисува. Когато започнеш, се сблъскваш със страхотни трансформации както в себе си, така и с хората около теб. Хората сякаш се променят, започваш да виждаш в тях неща, които никога преди не си виждал. Влюбена съм в този метод, обичам го с цялата си душа. С него открих, че мога да бъда самодостатъчна. Не чувствам болка. Вече всеки миг, място и човек за мен са вълшебни. Даде ми се свободата да бъда себе си. Без болка се научих да се разделям с хора, които са били важни в живота ми. Разбрах, че трябва да трансформирам себе си и че другият не ми е враг, нито е лош – това са игри на ума. В моменти на стрес и дори паника сядам и рисувам, резултатът е, че съзнанието не се страхува вече, че има нещо лошо, което да се случи и да промени живота ми. Не е необходимо да се бориш с нещо, просто промени мисълта... пусни нова невролиния.“

Нейрографиката е мощна трансформация и когато егото не иска да се променя, срещаш съпротива и не искаш да рисуваш. Тогава, ако се пребориш с него и продължиш да твориш, то се предава, проблемите изчезват и желанията ни се осъществяват. Ако не се променяш, спираш развитието си. Това е най-голямата победа – тази на душата над егото и ролите, които сме свикнали да играем. Превръщаме се в своята най-чиста и съкровена същност.

ПОДКРЕПИ НИ

Още по темата:

Абонирай се за нашия бюлетин

Не забравяй да се абонираш за нашия бюлетин, който ще те уведомява за активни промоции, нови продукти и случващото се при нас.