favorites basket
user
ЗдравеМария Русева, снимки Добрин Кашавелов / 12 януари 2025

Билкоприпаси срещу марбургска треска

Вярваме, че нова пандемия няма да има, но това не пречи в ръкава си да имаме билките на „Хербалкан“ за всеки случай

Билкоприпаси срещу марбургска треска
Светът и страховете ни не са същите, след като преживяхме ковид епидемията. А от мисълта, че има дори малка вероятност този кошмар да се повтори, всички изтръпваме. В миналия брой ви предадохме пророчество от бразилеца Жуселино Нобрега да Лус за идването на марбургска треска в Европа. В този ви споделяме работещи средства за преборването й.

В Руанда, Африка, където марбургската хеморагична треска върлува, по последни данни броят на заразените е 27 души (осем от тях са починали). От няколко месеца Европа е нащрек, а в Германия страстите се нажежиха, когато в началото на октомври студент, пристигнал от Руанда, разви симптоми и усъмни здравните органи, че е заразен с марбургска треска. По-късно изследванията дадоха отрицателен резултат, но случаят ни показа колко силна е станала чувствителността ни по здравните теми, свързани със световни зарази. Особено в случаите, когато в играта се включи и СЗО. Неотдавна тя предупреди, че е възможна поява на епидемия с марбургски вирус.

Той се нарича така, тъй като е установен за първи път през 1967 г. в Марбург, Централна Германия, сред лаборанти, които са работели с клетъчни култури от зелени маймуни от Уганда. За тази зараза вече се знаят няколко неща – тя се предава при контакт с телесни течности на човек, който е бил заразен. Инкубационният є период е средно 5 – 9 дена, максимум 21. Тъй като липсват работещи и достъпни лечения срещу болестта, тя предизвиква много тежко боледуване. Смъртността е 50 – 90%. Това обаче не бива да ни събаря духом, тъй като сме родени в страната на най-мощните и лековити билки и най-вещите билкари.

Заради възможната опасност от епидемия българската семейна фирма „Хербалкан“, която създава природни еликсири, решава да провери кои природни продукти и техните биоактивни съединения могат да ни спасят, ако това се случи. Те провеждат сериозен библиометричен анализ на сведенията по тази тема, публикувани в научни издания като PubMed, Scopus и Web of Science. Без да се бавят, Богдана и Валентин започват производството на онези извлеци, които имат най-силно въздействие срещу вирусите ебола и марбург.

Ето кои са те:

Златният корен (лат. Rhodiola rosea) съдържа елагова киселина и галова киселина и успява да ограничава развитието на инфекцията в ранния ù етап, предотвратявайки сливането на вирусната мембрана с клетките гостоприемници. Подобно е и действието на богатата на емодин-8-бета-D-глюкозид японска фалопия (срещана още и като японска пача трева).


Сладък корен
е билка, известна с разностранно действие, с каквото много малко нейни съперници могат да се похвалят. Използва се от векове, в страната расте по поречието на р. Дунав и е особено полезна при вирусни набези върху организма, като възпира вирусния нуклеопротеин (NP), стабилизирайки комплекса му с вирусната РНК.


Прищницата (лат. Prunella vulgaris), известна още като хайдушка трева, черноглавка, усойче и др., се е използвала, откакто е позната на билкарите като диуретично и болкоуспокояващо средство, а в борбата с тежки вируси помага, като предотвратява навлизането им в клетките и повишава дейността на антителата.


Куркумата успява да тръшне множество вирусни протеини (VP30, VP35 и VP40), като коварно поразява различни етапи от жизнения цикъл на вирусите и ни помага неимоверно в бързото преодоляване на заразата.


Гроздовият извлек
съдържа ресвератрол и успява да се изпречи на пътя между вирусния протеин VP24 и IFN сигнален път, като заприщва развитието на болестните симптоми.


Бялата черница
има богат на флавоноиди (растителни вторични метаболити, известни с антиоксидантната си сила) състав, което затруднява прикрепването и навлизането на вируса в клетките гостоприемници и потиска израза на провъзпалителни цитокини (TNF-α и IFN-α).


За памуклийката (Cistus incanus) се твърди, че съдържа цели четири пъти по-голямо количество полифеноли от червеното вино. Тези вълшебни антивирусни агенти също са специалисти в защитата на клетъчната мембрана от вредители и правят билката невероятно средство за защита в ранните и напредналите етапи на вирусна инфекция.

Карамфилът също е от познатите на всички лекове, но онова, което не ни е известно, е, че той се справя по неповторим начин с отблъскването на гликопротеините на вируси от всякакъв вид.



Екипът на „Хербалкан“ предлага два примерни билкови протокола

  • Единият включва: тирозиназа херб, японска фалопия и сладък корен.
  • Вторият е: златен корен (родиола), гроздов екстракт, куркума и джинджифил.
Ако предпочитате да приемате само една билка, Богдана и Валентин препоръчват това да бъде карамфил или памуклийка, или извлек от котешка стъпка, съчетани с колоидно сребро с 25 ppm.

Полезни чайове, които може да си приготвите, са: от салвия, зелен чай, мирта, кориандър, магданоз.

Каквото и да измисли човекът, колкото и работещо да е, не ще надмине съвършенството на природата, в която се съдържат най-мощните лекове, най-дивната красота и отговорите на всички въпроси.

Потърсете щедрата ù помощ в билковите еликсири на „Хербалкан“, съчетали в себе си стари рецепти и последни писъци на науката.

За да научите повече за лечебната сила на билките на „Хербалкан“:
www.herbalkan.com
+359 877 14 14 77

Статията е публикувана в Списание 8, бр.1/2025
ПОДКРЕПИ НИ

Още по темата:

Абонирай се за нашия бюлетин

Не забравяй да се абонираш за нашия бюлетин, който ще те уведомява за активни промоции, нови продукти и случващото се при нас.