favorites basket
user
Събития23 април 2025

„Изваяна светлина“ – пътешествие през пламтящото сърце на вечността

Заповядайте на изискан класически концерт на 29.04.2025 г., от 19 ч., в Централния военен клуб

„Изваяна светлина“ – пътешествие през пламтящото сърце на вечността
„Изваяна светлина“ е събитие, чиято звукова природа вълнува и озарява сетивата с великолепието на музиката на композитори, чиито гении са оставили своя отпечатък във вечността. Вселената постоянно ни говори за божествената природа на всичко, припяваща през сърцата ни вечната истина. Истината за любовта като изначална същност на проявлението.

Велики композитори, като Пърсел, Белини, Доницети, Марчело, Пучини, Верди, са изваяли ярки образи, отразявайки музиката на вселената в земното битие. Концертът ще ви отведе до извънмерната красота на силни чувства и вълнения, вплетени в тяхната неповторима музика. Техните произведения ще бъдат изпълнени от изключително даровитите Розалина Касабова (сопран), Стефани Трендафилова (обой) и Зорница Цветанова (пиано) – творци с утвърдено присъствие на българската и международната сцена.

Програма

  1. Пърсел – Соната за обой g-moll  Iч.
  2. Пърсел – Thy hand, Belinda из операта „Дидона и Еней“
  3. Телеман – Соната за обой a-moll
  4. Белини – Casta Diva из операта „Норма“
  5. Дебюси – Reverie за обой и пиано
  6. Пучини – Sola, perduta, abbandonata из операта „Манон Леско“
  7. Марчело – Концерт за обой II ч.
  8. Верди – Ritorna vincitor из операта „Аида“
  9. Лебрун – Концерт за обой I ч.
  10. Верди – Pace, pace mio Dio из операта „Силата на съдбата“
Заповядайте и се насладете на музикалното великолепие в изпълнение на трите очарователни дами – музикантки с изявена дарба и ярко присъствие.

Билети на цена от 30 лв. може да закупите на касите на „Изипей“ и през платформата „Ипей Гоу“.
ПОДКРЕПИ НИ

Абонирай се за нашия бюлетин

Не забравяй да се абонираш за нашия бюлетин, който ще те уведомява за активни промоции, нови продукти и случващото се при нас.