favorites basket
user
Образование1 март 2023

Новите реалности в педагогиката

Как да подготвим себе си и своите деца за бъдещето?

Новите реалности в педагогиката
Натрупването на знания и умения за пълноценен и щастлив живота не е непременно обвързано с академичната система. И всеки, който не желае да спира да развива себе си с напускането на ученическата скамейка, може да разгърне заложбите си чрез възможностите, които предлага т.нар. информално образование.  

Ако сте пропуснали да се включите във Втория иновативен форум „Педагогика на всекидневието – нови реалности“, който се проведе на 23.02.2023 г., гледайте записа от събитието тук.  

На него за първи път бяха представени статии, публикувани в научните списания на Национално издателство за образование и наука „Аз-буки“ към МОН, посветени на три от четирите стълба на Педагогиката на информалното образование.

Четвъртата тема на форума „Интеграцията в „образователната триада“ на формалното, неформалното и информалното образование – иновативни практики“ се превърна в поле за споделяне на теоретичен и практически опит от участниците – представители на партньорите, на университети, училища и НПО. Присъстващите станаха също така и първите слушатели на химна „Информално“ на ИИИ.

Изненада поднесе най-младият участник – Николай Пастармаджиев от 6.г  клас на 19. СУ „Елин Пелин“ в София, който вече върви по пътя на информалното учене. Николай полека усвоява специфичните професии на сценарист, режисьор, сценограф, аниматор, дубльор, оператор и монтажист. Без чужда помощ и наставничество той е създал свой видеоклип от 32 секунди, със заглавие „Тежко засрамване“, който беше излъчен по време на събитието, и кадър от който виждате в заглавното изображение към статията.

Организаторите планират на следващия Иновативен форум през 2024 г. да се състои премиерата на научно-практическия сборник „Образователната триада. Иновативни практики от формалното, неформалното и информалното образование“, в който ще бъдат поканени за участие най-широк кръг автори.

За връзка с организаторите:
Фондация „Институт за информални иновации“
д-р Таня Желязкова-Тея, 0888 99 09 21
found.iii.teya@gmail.com
www.iii-bg.org

Форумът беше организиран от Института за информални иновации с любезното съдействие на: Регионално управление на образованието София–град, Национално издателство за образование и наука „Аз-буки“, Център по философия с деца в СУ „Св. Климент Охридски“, Cyber 360 Academy – първата българска академия за киберсигурност, Патентно бюро „Д-р Емил Бенатов и партньори“, Секция „Педагогика и психология“ в Съюза на учените в България, Съюз на българските журналисти, Конфедерация на независимите синдикати в България, Синдикат на българските учители, Фондация „Хестия“,  Сдружение „Съучастие“,  Сдружение „Движение Предтечи“, Сдружение на творците с увреждания в България, Асоциация на младите учени, Български студентски съюз, Списание 8 – медиен партньор, със специалното участие на Изследователска група „Homo creabilis“ към Фондация „Институт за информални иновации“.


ПОДКРЕПИ НИ

Още по темата:

Абонирай се за нашия бюлетин

Не забравяй да се абонираш за нашия бюлетин, който ще те уведомява за активни промоции, нови продукти и случващото се при нас.